איך לבנות תכנית קריאה מעוררת מוטיבציה לקידום אנגלית בכיתה ה'?

תולעת אחת קטנה ותכנית קריאה גדולה!

מורה לאנגלית לכיתה ה'? הורה שמעונין לקדם את האנגלית של הילד בבית הספר היסודי? הרשו לנו לספר לכם סיפור. 

סיפור הצלחה מיוחד, על תכנית קריאה באנגלית שנבנתה באמצעים זמינים ופשוטים כך שתוכלו ליישם אותה גם אתם בקלות - בבית או בכיתה.

אנגלית לכיתה ה

***

רחל היא רכזת אנגלית בבית ספר בשפלת ארצנו הקטנטונת. זמן רב שהיא וחברותיה להוראת האנגלית בבית הספר רצו להעשיר את הספריה ולתת לתלמידות הזדמנויות לקריאה באנגלית בהנאה.
מה עשו? בחרו שכבה אחת לנסות איתה את הרעיון שלהן ויצאו לדרך.
הכיתה שנבחרה היתה כיתה ה׳. היא חולקה ל-2 קבוצות שונות בהתאם לרמת התלמידות. נבחרה גם שעה אחת בתוך מערכת השעות לטובת התכנית המיוחדת.
לאחר מכן, כהכנה לתכנית, נתלתה בכיתה תולעת ספרים. העיגולים שירכיבו את גופה של התולעת חולקו בין תלמידות הכיתה. 
אל השעה המיוחדת במערכת הגיעו המורות עם סלסלת ספרוני קריאה באנגלית ומעט כיבוד ליצירת אווירה. המשימה של התלמידות היתה - לבחור ספרון קריאה, לקרוא אותו, לבצע משימה חביבה שקשורה אליו, ואז, אחרי שהכל בוצע - לתלות עיגול עם שם הספר שקראו וכך להרכיב עוד חלק מגופה של התולעת.

״ההתלהבות והמוטיבציה של התלמידות לקרוא עוד ועוד ספרונים ולהאריך את גופה של התולעת היתה ממש מרשימה!״ מספרת רחל. ״השעה הזו הפכה לשעה האהובה במערכת השעות. התלמידות לא מוכנות לוותר עליה״.
וכך, בעזרת תולעת אחת קטנה, נוצרה תכנית קריאה גדולה!

מה היה מבחינתך ההישג הגדול של תכנית הקריאה הזו? שאלנו את רחל.
"להערכתי יש לתכנית הזו השפעה עצומה על התלמידות שלי והאנגלית שלהן. חלק מהתוצאות אני מאמינה שנראה בטווח הרחוק, אבל כבר עכשיו לראות תלמידות חלשות יחסית מתלהבות כל-כך מקריאה באנגלית, זה הישג אדיר מבחינתנו."

***

למה סיפרנו לכם את הסיפור הזה? כדי לעורר השראה ומוטיבציה. אנחנו יודעים שלמצוא רעיונות מרעננים להפעלת הכיתה או לעידוד קריאה באנגלית בבית בשעות הפנאי זה לא פשוט. רחל יצרה בעזרת כמה אמצעים פשוטים הרבה ענין ומוטיבציה בכיתה שלה.
גם אצלכם זה אפשרי!

לספרוני אנגלית מעוררי מוטיבציה: https://goo.gl/6XkE7T

x

#{title}

#{text}

#{price}