התחרות של 'טוב לדעת' לעיצוב סביבה לימודית באנגלית: הסיפור המלא

מידי שנה, לקראת פתיחת שנת הלימודים, מורים רבים לאנגלית מייגעים את מוחם בשאלה - כיצד כדאי לעצב את הסביבה הלימודית באנגלית. לקראת סוף החופש הגדול, אתגרנו אתכם, מורים ומורות, בתחרות מיוחדת: ביקשנו מכם לשלוח לנו תמונות של הסביבה הלימודית שלכם באנגלית, כדי להחליט איזו פינת אנגלית תזכה בתואר היפה ביותר. כשאמרנו 'יפה', כמובן שלא התכוונו רק לאסטתיקה. הכוונה היתה גם לכיתה המעוצבת באופן הנכון ביותר מבחינת דדיקטית, כזו שתתרום באופן המיטבי לאקלים הכיתה ולרכישת השפה האנגלית.

שמחנו מאד לקבל תמונות רבות ומגוונות, מבתי ספר בכל רחבי הארץ שהשקיעו לא מעט בעיצוב הסביבה הלימודית שלהם, וחשבנו שכדאי להעלות על הכתב את הסיפורים המעניינים שקיבלנו ואת סביבות הלמידה המגוונות שהציגו אותן, כדי שכולם יוכלו להנות מהם גם בהמשך.

 

רעיונות לעיצוב סביבת הלמידה באנגלית


היו מורות שבחרו לעצב את הסביבה הלימודית בקונספט מסוים: למשל - לונדון, או מחנה, או ד"ר סוס. הכיוונים הללו מקסימים - מעוררי מוטיבציה, חשק וסקרנות ללמוד אנגלית בכיתה. המורה רויטל סני מסיל ממעלה אדומים סיפרה לנו מדוע בחרה דווקא בקונספט של ד״ר סוס: ״עיצבנו את חדר אנגלית בבית ספר ׳אלמוג׳ במעלה אדומים, בסימן ד"ר סוס ואמרותיו, לחיזוק הבטחון של התלמידים למסוגלות והצלחה במקצוע האנגלית.״


המורה עדי גולדפרב, שעיצבה את הכיתה שלה בקונספט לונדון (וזכתה במקום השני), סיפרה לנו כך: ״יצרנו חדר אנגלית בשילוב עם המוצרים המדהימים של טוב לדעת. החדר כולו בקונספט של לונדון. דלת הכניסה עם תמונות וכותרת Welcome to the english kingdom על הרצפה יש מסלולי הגעה של הרכבת התחתית וכל קבוצה היא תחנה בלונדון. יצרנו 2 קירות עם המוצרים של טוב לדעת. קיר האוכל והסופר שלנו שאפשר לראות בתמונה. הילדים עושים קניות ואח״כ מכינים מזה ארוחות (כמו שבקיר) התמונות והירקות נמצאות בשקיות והילדים נהנים מאוד מהחוויה. בנוסף, קיר הזמן יחד עם מזג האויר שלנו והעונות. לומדים על שעון יחד עם הכרטיסיות של טוב לדעת והילדים לא רוצים להפסיק לשחק."
 
עיצוב סביבה לימודית באנגלית עם קונספט
מימין לשמאל: כיתה בקונספט לונדון, ד״ר סוס, מחנה
 
המורה רעות נוריאל מבת ים, שבחרה בקונספט מחנה כתבה: ״הנושא הוא מחנה אנגלית. בחדר בקתת קריאה, ספרים, משחקים, דוכן מכירה ועוד.. אנחנו רק בהתחלה של עיצוב סביבות הלמידה בחדר ונשמח מאד לזכות ולהעשיר את הסביבה עוד יותר״ (אנחנו שמחים לספר שרעות אכן זכתה במקום השלישי וקיבלה שלישיית פוסטרים להעשרת הסביבה הלימודית). 
 

ואם בבית הספר שלנו אין כיתת אנגלית?


בחלק מבתי הספר (ואולי גם בבית הספר שלכם?), אין כיתה שלמה ללימוד אנגלית, וגם זה בסדר. סיפרה לנו המורה אורלי עבדל מבית הספר תחכמוני בטבריה - ״אצלנו אין חדר אנגלית אך יצרנו פינות אנגלית בכיתות.״

סיפרה לנו גם המורה שירה מלכה: ״כשהתחלתי לעבוד בבית הספר לא היה חדר אנגלית בשל חוסר מקום. לאחר כמה שנים בית הספר גדל, חדר אנגלית יצא לדרך והחזיק מעמד 3 שנים ברציפות, אך לצערי שוב בשל חוסר במקום בוטל חדר האנגלית, אבל לא התייאשתי והשתלטתי על כל הקומה....״
עיצוב פינת אנגלית בבית הספר במקום כיתת אנגלית
פינות אנגלית כחלופה לכיתה שלמה
 
פרמטר נוסף שללא ספק משפיע גם הוא על אווירת הלמידה וחזר במספר כיתות, היה מגוון אפשרויות ישיבה - פינות נוחות עם פופים וכורסאות, פינות מחשבים, פינות ישיבה בקבוצה ועוד. שמחנו לראות גם שיתוף נרחב של התלמידים בעיצוב הסביבה הלימודית באנגלית. החל משמות התלמידים כתובים באנגלית ומקושטים וכלה בתמונות וסיפורים שהם כתבו בעצמם באנגלית. 
 

כדאי לשתף את התלמידים בעיצוב הסביבה הלימודית באנגלית?

התשובה היא - בהחלט כן! שיתוף התלמידים בעיצוב הסביבה הלימודית יוצר מעורבות ועניין בלימוד האנגלית ומשפר את האקלים הלימודי-חברתי. סיפרה לנו המורה איילת מבית ספר עמק יזרעאל (שזכתה במקום הראשון): ״השימוש באומנות וביצירתיות הינו כלי בסיסי בלמידה. דבר המוסיף הנאה והנעה ללמידה (מסכימים!). בתמונות המצורפות ניתן לראות פרויקטים מגוונים שנעשו עם תלמידים מהכיתות השונות. כתיבת תעודת זהות אישית באנגלית, הכנת ספרון קריאה אישי ועבודה בעקבות ספר אותו קראו התלמידים תוך עידוד הקריאה ועוד.״
שיתוף נרחב של התלמידים בעיצוב הסביבה הלימודית באנגלית
שיתוף נרחב של התלמידים בעיצוב הסביבה הלימודית באנגלית
 

 שימוש בסביבה הלימודית לשינון וזכירה

נתקלנו גם ברעיונות מקוריים ומעניינים מאד ללימוד ושינון מילים באנגלית: ״הכנתי לכל כיתה פינה כזאת שמה שמיוחד בה הוא שהבנות כל שיעור מחליפות את המילים באמצעות האטבים והמילים החדשות עומדות להן מול העיניים כל היום וכך הם נכנסות להן לראש. כל שיעור כשיש הכתבה הבנות זוכרות בעל פה את המילים גם בכתב.״

״המילים הבסיסיות באנגלית מונחות לעיני הבנות בכל שעות היום ובנוסף ישנו קיר מתחלף עם מילים הקשורות לכל חודש. קיר אנגלית עם כל האותיות ובמרכזו האות שלמדנו עם מילים מתחילות (התמונות משתנות מאות לאות).״
image alt
ראינו את המאמץ להקפדה על סדר, ארגון ואסטתיקה בסביבה הלימודית. כל אלה משפיעים מאד על יכולת הריכוז של התלמידים וההנאה שלהם מזמן הישיבה במרחב הלימודי. ממש כמו שאנחנו מעדיפים בד״כ מקומות נקיים ומסודרים.
 

לסיכום,

כשיזמנו את התחרות הזו, לא חלמנו להינות עד כדי כך מהתהליך שלה! בפועל הראיתם לנו את ההשקעה הרבה שלכם, את היצירתיות ואת המודעות שלכם לחשיבות שיש לעיצוב הסביבה הלימודית באנגלית. הפניות הרבות שקיבלנו מכם, ההתעניינות ושיתוף הפעולה שימחו אותנו מאד ועודדו אותנו להמשיך, ליזום וליצור. אנחנו מודים מאד לכל המשתתפים ומאחלים שתראו את תוצרי ההשקעה שלכם בבירור ממש.

להתראות בתחרויות הבאות!
שמחים שבחרתם לרכוש ממוצרי טוב לדעת.
את המוצרים שלנו הכי קל לרכוש כאן דרך האתר, באופן פשוט ונח.
לחילופין אפשר ליצור איתנו קשר בטלפון: 058-7660104
או במייל: office@tovladaat.co.il והזמנתכם תטופל בהקדם.
דרך האתר ניתן לשלם באשראי.
טלפונית ניתן לשלם גם בצ'ק או בהעברה בנקאית.
נשמח לעמוד לשירותכם!

מבוא

• אתרtovladaat.co.il ("האתר") המופעל ע"י חברת "טוב לדעת" ("טוב לדעת" או "החברה") ומשמש גם בתור אתר מכירות לרכישת עזרי הוראה, משחקים וספרוני קריאה ("מוצרי החברה").
• האמור בתקנון זה בלשון זכר הוא לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
• הרכישה באמצעות האתר כפופה לתנאים המפורטים בתקנון זה.
• עצם רכישת המוצר באתר תהווה הצהרה מצד הלקוח כי קרא את הוראות תקנון זה, הבין אותן והסכים להן. התקנון מהווה חוזה מחייב בין הלקוח לבין החברה.
• פעולה באתר הנה כל פעולת רכישת מוצרים ו/או שירותים המוצעים באתר. כל המבצע פעולה באתר מצהיר כי הינו מודע לתקנון האתר ולכללי ההשתתפות באתר ומקבלם, וכי לא תהא לו ו/או למי מטעמו כל טענה ו/או תביעה כנגד בעלי האתר ו/או מפעיליו ו/או מי מטעמם מלבד טענות הקשורות בהפרת התחייבויות בעלי האתר ו/או מפעיליו על פי תקנון וכללי השתתפות אלו.

רכישה

• האתר מאפשר ללקוחות קניה נוחה, קלה ובטוחה של מוצרי החברה באמצעות האינטרנט.
• ניתן לרכוש את מוצרי החברה באתר בכל עת עד לגמר המלאי.
• התשלום מתבצע באמצעות כרטיס אשראי, כאשר קיימת אפשרות לקנייה בתשלומים, בהתאם לגובה הקנייה. פרטי ההזמנה וכרטיס האשראי מועברים באמצעות שרת מאובטח כאשר הם מוצפנים. כאשר תידרשו להזין פרטים רגישים, סימן המנעול יופיע בשורת כתובת האתר בדפדפן בצידו הימני. סימן זה מאשר כי המידע המועבר אלינו מאובטח ומוצפן בטכנולוגית SSL.
• הרכישה באתר הינה באמצעות כרטיס אשראי בלבד והעסקה תתבצע לאחר אישורה ע"י חברת האשראי.
• מחיר המוצר באתר כולל את המע"מ, אלא אם כן מצוין אחרת בדף המוצר.
• רשאים להשתתף במכירות המבוצעות באתר בוגרים מגיל 18 ומעלה, המחזיקים כדין בכרטיס אשראי תקף. ההשתתפות מותנית בהרשמה לאתר ומסירת פרטים אישיים מלאים, נכונים ומדויקים, הכוללים שם, מס' זהות, כתובת, מס' טלפון וכתובת דואר אלקטרוני תקינה.
• החברה שומרת לעצמה את הזכות להפסיק את שיווק ומכירת מוצריה בכל עת וכן למנוע את הגישה למכירות ו/או לבטל השתתפות של גולשים שהתנהגותם אינה הולמת או שאינה לפי כללי ההשתתפות, או המנסים לפגוע בניהולן התקין של המכירות באתר.
• במסגרת ביצוע פעולת רכישה של מוצר ו/או שרות באתר במכירה ו/או מכירה קבוצתית יהיה על מבצע הפעולה להירשם לאתר ולמלא טופס הזמנה, תוך הזנת מלוא הפרטים הנדרשים. מסירת הפרטים המבוקשים הינה תנאי להשתתפות ברכישת המוצרים ו/או השירותים המוצעים למכירה באתר, אולם אינה מחויבת על פי חוק.
• המידע שיוכנס למערכת האתר ישמש בין השאר לשליחת דואר אלקטרוני בנוגע למבצעים מיוחדים או עדכונים באתר. אם אינכם מעוניינים בקבלת דואר אלקטרוני אנא פנו ל"טוב לדעת" לצורך מחיקתכם ממאגר מקבלי הדואר האלקטרוני.
• עסקת הקניה תצא לפועל רק לאחר ש"טוב לדעת" תקבל אישור מאת חברת ויזה כ.א.ל על ביצוע החיוב, בהתאם לנהלי העבודה הקיימים בינה לבין "טוב לדעת".
• "טוב לדעת" תחייב את הלקוח באמצעות כרטיס אשראי, במחיר המוצר באתר, ובנוסף בדמי משלוח כמפורט בעמוד המכירה. הסכום הכולל של ההזמנה יופיע בטופס ההזמנה.
• הגשת פרטים אישיים כוזבים אסורה לחלוטין ומהווה עבירה פלילית על פי הוראות חוק העונשין, התשל"ז – 1977 ו/או בכל דין.

המידע הנמסר לגבי המוצרים הנמכרים

• "טוב לדעת" עושה כמיטב יכולתה לספק לגולשים באתר את מרבית המידע הנדרש לצורך החלטה לגבי קניית המוצר. הפרטים המפורסמים באתר כוללים ברוב המקרים את תמונת המוצר והסבר מקיף על מרכיביו. עם זאת, התמונות המוצגות הינן לצורך המחשה בלבד. ואינן מחייבות את החברה.
• מחירי המוצרים באתר אינם כוללים את עלות המשלוח.

החזרות וביטולים

• ביטול קנייה ע"י לקוח
במידה ולקוח מעוניין לבטל את הזמנתו לאחר ביצוע ההזמנה, יוכל לעשות זאת באמצעות יצירת קשר טלפוני עם "טוב לדעת". ניתן יהיה להחזיר מוצר תוך 14 יום, וזאת בתנאי שלא נעשה בו שימוש והוא שלם באריזתו המקורית. המוצרים יישלחו בדואר רשום לכתובת ת.ד. 10050 מודיעין עילית 7191904 והמשלוח יבוצע וישולם ע"י הלקוח. האחריות להחזרת המוצר בשלמותו, באופן תקין חלה על הלקוח המזמין. במקרה זה יוחזר ללקוח כספו באמצעות העברה בנקאית או ביטול עסקת אשראי, בקיזוז דמי המשלוח המקוריים ודמי טיפול בשיעור 5% מהעסקה. אין אפשרות להחזיר מוצרים שלא באריזתם המקורית ובשלמותם.
• ביטול הזמנה ע"י "טוב לדעת" לפני משלוח המוצר
במידה ולקוח לא סגר את הזמנתו, לרבות עקב אי הזנת שם ומספר אמצעי התשלום (כרטיס אשראי) באמצעותו יתבצע התשלום, בתוך 14 יום ממועד ביצוע ההזמנה, תהא רשאית החברה לבטל את ההזמנה, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
• מדיניות ביטול העסקה המפורטת לעיל תחול רק ביחס למוצרים שנרכשו באתר. החברה לא תטפל בהחזרת מוצרים שנרכשו באמצעות מקור אחר.
• ביטול כתוצאה מפגם או אי התאמה לפרטים המופיעים באתר
על הלקוח לבדוק את המוצר מיד עם קבלתו. במידה שהלקוח קיבל את המוצר כשהוא פגום, או כאשר מפרט המוצר שונה מהמפרט שפורסם באתר, יוחלף המוצר במוצר אחר, באחריות "טוב לדעת".
• החזרות
תתקבלנה אריזות סגורות בלבד ולא תתקבלנה החזרות חלקיות.

שמירה על סודיות הנתונים ופרטיות הלקוחות

• מסירת הפרטים האישיים בטופס ההזמנה נעשית עפ"י רצונו של הלקוח ובהסכמתו. מילוי הפרטים מעיד על הסכמתו של הלקוח למסירתם. מטרת מסירת הפרטים האישיים היא לאפשר לחברה לספק את המוצרים ו/או השירותים ללקוח וללמוד מהלקוח על גמירות הדעת שלו בנוגע לרכישת המוצרים ו/או השירותים. כמו כן נדרשים פרטי כרטיס האשראי של הלקוח על מנת להשלים את העסקה.
• "טוב לדעת" אינה אוגרת מידע על כרטיסי אשראי.
• החברה נוקטת בכל האמצעים העומדים לרשותה כדי להגן על פרטיות הגולשים ועל סודיות הנתונים. האתר מאובטח ברמה גבוהה ביותר, ומוגן מפני פריצה בזדון או בשוגג באמצעות טכנולוגיה מתקדמת.
• בשום מקרה לא תעביר החברה נתונים, פרטים אישיים או כתובות דואר אלקטרוני לצד שלישי שלא בהסכמה מפורשת של הלקוח, בכתב ומראש, למעט במקרים הבאים:
א. פרטי העסקה מועברים לחברת ויזה כ.א.ל לצורך חיוב וסליקת אשראי.
ב. שם, כתובת ומס' טלפון של הרוכשים באתר מועברים לדואר ישראל/חברת השילוח לצורך ביצוע האספקה.

אספקה והובלת המוצר

• משלוח המוצרים יתבצע רק לאחר קבלת אישור מחברת האשראי על תקינות העסקה.
• משלוח המוצר יבוצע על ידי שליח לכתובת שנמסרה ע"י הלקוח בעת הרכישה. לחלופין, הלקוח רשאי לאסוף את המוצר באופן עצמאי וללא עלות נוספת, בתיאום מראש עם החברה.
• מחיר המוצר אינו כולל את עלות המשלוח.
• מועד אספקת המוצרים המפורט בעמוד המכירה הוא בימי עבודה הנספרים מיום קבלת אישור לעסקה מחברת האשראי. "טוב לדעת" עושה כמיטב יכולתה להקדים את מועד האספקה ו/או להתאימו לצורכי המזמין, וזאת בכפוף למדיניות דואר ישראל/חברות המשלוחים.
• במידה והלקוח מבקש לשנות את הכתובת לאספקה, ובכפוף לאישור בקשה זו ע"י "טוב לדעת", ייספרו ימי העבודה מיום אישור בקשת שינוי הכתובת על-ידי "טוב לדעת".
• "טוב לדעת" לא תהא אחראית לכל איחור באספקת המוצר שנגרמה כתוצאה מכוח עליון ו/או מאירועים שאינם בשליטתה. במקרה של איחור באספקה רשאי המזמין לבטל את הזמנתו ולקבל את מלוא כספו בחזרה.
• אספקת המוצרים תתבצע לבית הלקוח או לכל מקום ו/או בכל דרך שהיא שתתואם עם הלקוח, וכל זאת בהתאם ובכפוף לתנאי האספקה של "טוב לדעת" ו/או חברת המשלוחים מטעם "טוב לדעת".
• "טוב לדעת" תדאג לאספקת המוצר ללקוח לכתובת שהוקלדה על ידו בעת ביצוע הרכישה באתר, תוך 5 (חמישה) ימי עסקים.
• זמני המשלוח מתייחסים רק לימי עסקים.


שירות לקוחות

• כללי
בכל שאלה או בירור לגבי המוצר, ובנושאי אספקת מוצרים או תלונות - ניתן לפנות אל החברה בטלפונים: 054-8440343 או 058-7660104, או במייל tovladaat.p@gmail.com או דרך תיבת "צור קשר" באתר.
• פניות באמצעות האתר
בשעות בהן הטלפונים אינם פעילים ניתן לפנות למוקד באמצעות מילוי טופס פנייה באתר. הפניות המגיעות בדרך זו מטופלות בעדיפות גבוהה ביותר ע"י "טוב לדעת".
• פניות כלליות
פניות ל"טוב לדעת" בנושאים שאינם נושאי שרות לקוחות ניתן, לשלוח בדואר אל:
טוב לדעת
ת.ד. 10050
מודיעין עילית 7191904

אחריות ושירות

• כל המוצרים המוצעים לרכישה במסגרת האתר הינם חדשים לחלוטין, באריזותיהם המקוריות. כל מבצע פעולות באתר מצהיר בזאת כי ידוע לו והינו מסכים לכך שהאחריות לשימוש בהם על הרוכש בלבד. דרישה ו/או טענה כנגד החברה ו/או מפעילי האתר ו/או ספקי ומשווקי המוצרים בעניין זה כאמור. בנוסף, ומבלי לגרוע מן האמור לעיל, יהא כל מבצע פעולה באתר אחראי לתחזוקתו ו/או אחזקתו ו/או לשירות הנדרש למוצר שרכש באתר, למעט אם נקבע במפורש אחרת ובכתב בתנאי רכישת המוצר.
• החברה לא תהא אחראית לכל נזק ישיר או עקיף הנובע מהשימוש או השימוש השגוי במוצר לרבות כל נזק מקרי, מיוחד, עקיף או תוצאתי – ככל שהחוק מתיר זאת. על הלקוח חלה האחריות וכל סיכון וחובות עבור אובדן, נזק וחבלה לגופו ו/או לרכושו ו/או לרכושם ו/או לגופם של צדדים שלישיים, הנובעים מהשימוש ו/או אי השימוש במוצר, למעט במקרים בהם נקבע כי הנזק האמור נגרם עקב רשלנותה הבלעדית של החברה.

אבטחת מידע ופרטיות

• חברת "טוב לדעת", רשאית להשתמש במידע המופיע בטופס על מנת להביא לך את המידע והשירותים המבוקשים. מידע אישי זה לא ייחשף ולא ייעשה בו שימוש נוסף למטרות שיווקיות ללא רשות.
• החברה נוקטת באמצעי זהירות מקובלים על מנת לשמור, ככל האפשר, על סודיות המידע. במקרים שאינם בשליטת החברה ו/או הנובעים מכוח עליון, לא תהא החברה אחראית לכל נזק מכל סוג שהוא, ישר או עקיף, שייגרם ללקוח, אם מידע זה יאבד ו/או יעשה בו שימוש לא מורשה.
• החברה מתחייבת שלא לעשות שימוש במידע המסופק לה ע"י הקונים אלא על מנת לאפשר את הרכישה באתר מכירות ובהתאם לכל דין.
• כפתור רישום לניוזלטר יש משום הסכמה לחברת "טוב לדעת" או למי מטעמה לעשות שימוש במידע אישי זה על מנת לספק לך מידע על המוצרים ומידע נוסף באמצעות אימייל או אחר, על שירותים ומשאבים הקשורים למוצרים של החברה. בנוסף, ניתן יהיה להשתמש במידע אישי זה למטרות סקר שוק. באם תחפצו להסיר בכל עת את פרטייך האישיים מרשימת התפוצה של החברה אנא שלחו דוא"ל לכתובת tovladaat.p@gmail.com וציינו שהנכם מעוניינים בהסרת שמכם מרשימת התפוצה של החברה.

קניין רוחני

כל זכויות הקניין הרוחני באתר מכירות זה הינן רכושה הבלעדי של "טוב לדעת".
אין להעתיק, לשכפל, להפיץ, לפרסם או להשתמש בכל דרך אחרת במידע כלשהו מן האתר ו/או מאתר מכירות זה, אלא אם ניתנה הסכמה לכך מראש ובכתב מטעם החברה.

דין וסמכות שיפוט

פרשנותו ואכיפתו של תקנון זה ו/או כל פעולה או סכסוך הנובע ממנו יעשו בהתאם לדין הישראלי בלבד ולבית המשפט המוסמך באחד מהמחוזות תל אביב-יפו, חיפה, ירושלים או ב"ש תהא מסורה סמכות השיפוט הבלעדית.

שונות

"טוב לדעת" שומרת על זכותה לשנות תקנון זה וכללי השתתפות אלו מזמן לזמן. רק הכללים שיפורסמו בתקנון האתר יחייבו את מבצעי הפעולות באתר.


x

#{title}

#{text}

#{price}